مصرف زعفران در دوران شیردهی

مصرف زعفران در دوران شیردهی

 مصرف زعفران در دوران شیردهی بسیار مورد پژوهش قرار گرفته است. اگرچه که باید در مصرف انواع خوراکی و ادویه از جمله زعفران حد تعادل را در تمام دوران زندگی رعایت کرد.

زعفران در دوران پس از زایمان و برمادرانی که در دوره شیردهی قراردارند، اثرات متعددی دارد. درموارد معدودی مشاهده شده که مصرف زعفران بر میزان شیردهی اثر گذاشته و باعث می شود این میزان از حد نرمال کمتر شود. اما به طور کلی مادرانی که در دوره شیردهی قرار دارند، بدنشان سوخت و ساز بیشتری داشته، بخشی از نیروی جسمانی آنها تحلیل میرود و از آنجایی که قوای جسمانی خود را از دست می دهند مصرف زعفران می تواند به آنها در تقویت سیستم بدن کمک نموده تا در برابر بیماری های زیادی از جمله سرماخوردگی ایمن باشند.

مصرف زعفران در دوران شیردهی

خواص خوردن زعفران بعد از زایمان

یکی از اتفاقات رایج که بعد از زایمان برای زنان پیش می آید، افسردگی بعد از زایمان است. افسردگی پس از زایمان باعث ایجاد نوسانات شدید عصبی، خستگی زیاد و حس ناامیدی شدید می شود.

برای عبور به سلامت از این وضعیت جسمی و روحی بایستی مجموعه ای از راهکار در کنار هم دیده بشوند؛ در حوزه روابط اجتماعی و خانوادگی، فعالیت های بدنی و از جمله تغذیه.

زعفران یکی از مواد غذایی رایج در فرهنگ غذایی ما ایرانیان است و جالب است بدانید یکی از خواص زعفران که بسیار مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است، اثرات ضد افسردگی و ایجاد حس خوب در افراد است.

زعفران برای مادران شیرده

مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند، بدنشان سوخت و ساز زیادی انجام می دهد و بخشی از نیروی جسمانی آن ها از این طریق از دست می رود. در این دوران استفاده از زعفران برای مادران شیرده باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش و افزایش اشتها می شود و از این راه کمک زیادی به جبران انرژی هدر رفته ی بدن می شود.از طرفی مصرف روزانه و به اندازه ی زعفران در دوران شیردهی (روزانه در حدود یک دهم گرم)، کمک می کند که همزمان با تقویت بدن مادر، قدرت بدنی نوزاد هم از طریق شیر مادر که مصرف می کند، افزایش یابد.

تهیه زعفران اصل و مرغوب

جهت تهیه زعفران قائنات متوانید از طریق فروشگاه زعفران اقدام به خرید انلاین کنید یا از طریق شماره های زیر جهت تهیه زعفران اقدام نمایید

تماس – پیامک – واتساپ

  • 09172245676
  • 09037889622
  • مجتبی دیانت
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *