مصرف زعفران در دوران بارداری

مصرف زعفران در دوران بارداری

برخی از زنان حامله ممکن است در مورد مصرف زعفران در دوران بارداری خود تجارب بدی کسب کرده و به شما هم توصیه کنند که از مصرف این ادویه مفید در طی کل دوران بارداری خود خودداری کنید. اما، یادتان توجه کردن به این نظرات، شما را به اشتباه خواهد انداخت، چون شما را دچار سردرگمی خواهد کرد و معضل این که آیا باید از مصرف زعفران در دوران بارداری خود دوری کرده و از منافع موجود در آن برای سلامت بدن و رشد جنین خود چشم پوشی کنید، را در ذهن شما به وجود خواهد آورد. برای از بین بردن همه این شک و تردیدها، خواندن مقاله زیر را فراموش نکنید، چون در آن مطالب مفید و اطلاعات زیادی در مورد این گیاه مفید برای شما زنان جوان و بی تجربه عنوان شده است

مصرف زعفران در دوران بارداری

مقدار مصرف مناسب و مجاز زعفران

مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر به صورت ماهانه بسیار مفید و سودمند بوده و استفاده بیش از ۵ گرم در ماه می تواند مضر باشد. همچنین شواهد و مدارک یمبنی بر اثرات سقط جنین به هنگام مصرف مقادیر زیاد زعفران وجود دارد، به همین دلیل گاهی از آن برای پایان دادن به حاملگی های ناخواسته استفاده می شود.

شایع ترین افسانه در مورد مصرف زعفران در دوران بارداری :

بسیاری از زنان مسن خانواده های قدیمی اعتقاد دارند که نوشیدن شیر زعفرانی در دوران بارداری کمک می کند تا جنین داخل رحم مادر، دارای پوست شفاف، درخشان و زیبایی باشد. اما طبق نظریات و تحقیقات اخیر محققان این اسطوره ها فقط در حد افسانه بوده و رنگ پوست کودک را تنها ژن های پدر و مادر و میزان وجود ملانین در پوست او تعیین می کند. مصرف زعفران در دوران بارداری هیچ ربطی به رنگ پوست کودک شما نخواهد داشت. اما شما می توانید از زعفران برای هضم غذای خود در دوران بارداری استفاده کنید.

مصرف زعفران در ۳ ماهه اول دوران بارداری

در ۳ ماهه اول بارداری که اندام های بدن جنین در حال شکل گرفتن هستند و دوران حساسی تلقی می شود، استفاده بیش از حد زعفران می تواند باعث صدمه به جنین شود چرا که بر هورمون های رحم اثر گذاشته و احتمال سقط جنین را افزایش می دهد، اما پس از ۳ ماهه اول مصرف به اندازه مجاز و تحت نظر پزشک می تواند مفید باشد. به طور کلی، در این دوره بهتر است از مصرف زیاد گیاهانی همچون زیره، جعفری و زعفران که ممکن است منجر به سقط شوند، پرهیز نمود.

مصرف زعفران در ۳ ماهه دوم

در ۳ ماهه اول بارداری، زیاده روی در خوردن زعفران امکان سقط جنین را افزایش می دهد، بنابراین توصیه می شود مصرف زعفران از سه ماهه دوم بارداری یعنی حدود هفته پانزدهم آغاز شود. درسه ماهه دوم بارداری مصرف زعفران باید تحت نظر پزشک انجام شود. اگر بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف شود بر رشد و تکامل جنین اثرات منفی می گذارد.

مصرف زعفران در ۳ ماهه آخر

با توجه به مطالعات انجام شده برروی اثرات گیاهان دارویی مختلف در کاهش درد زایمان و همچنین کاربردهای فراوان این گیاهان در طب سنتی، به نظر می رسد این داروها بتوانند جایگزین مناسبی در این زمینه باشند. از جمله این گیاهان،  زعفران می باشد که در طب سنتی و مطالعات امروزی به اثرات مسکن و ضد درد آن بسیار اشاره شده است و می تواند به زنان در تحمل دردهای بارداری کمک کند.

 

تهیه زعفران اصل و مرغوب

جهت تهیه زعفران قائنات متوانید از طریق فروشگاه زعفران اقدام به خرید انلاین کنید یا از طریق شماره های زیر جهت تهیه زعفران اقدام نمایید

تماس – پیامک – واتساپ

  • 09172245676
  • 09037889622
  • مجتبی دیانت
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *