زعفران نگین صادراتی قائنات چیست

در زمان خرید زعفران قطعا شما به دنبال زعفرانی با معیار بالا خواهید بود، قبل از خرید بهتر است نکاتی را بدانید و یا اینکه بدانید بهترین زعفران در کدام کشور و یا شهر کشت می شود. در اکثر مراکز خرید و فروش زعفران نام شهر قاین و یا قائنات حتما به گوشتان رسیده است، بهتر است بدانید که ایران اولین و تنهاترین کشوری است که زعفران را به سراسر جهان صادر می کند اما در سال های اخیر شاهد صادر کشورهای دیگر  نیز بوده ایم مناطقی همانند جنوب اروپا، جنوب اسپانیا پیاز زعفران را کشت نموده و صادر می کنند ولی همچنان کشور ایران است که ۹۰ درصد زعفران جهان را تامین می نماید.از مهم ترین قطب های گل سرخ در ایران می توان به استان خراسان جنوبی و رضوی اشاره کرد.

زعفران نگین صادراتی

زعفران نگین چیست ؟

درمیان دسته بندی های مختلفی که برای زعفران در نظر گرفته می شود. زعفران نگین بالاترین عیار را دارد.عیار بالای زعفران نگین به علت قدرت بالای رنگ دهی آن نسبت به سایر انواع زعفران و همچنین درشت بودن ریشه های آن می باشد. زعفران نگین را گاهی با نام زعفران نگینِ ممتاز هم می شناسند.در بازار معمولاً واژه های دیگری هم برای این زعفران به کار می برند. به عنوان مثال برای خالص ترین نوع زعفران نگین، زعفران سوپر نگین و یا نگین صادراتی و یا ترکیب خاصی از این واژه ها به کار می برند. معمولاً بهترین نوع زعفران نگین از زعفران قائنات تهیه می شود.

شیراط تولید زعفران نگین صادراتی

  1. هر چه آب و هوا معتدل تر باشد و زمین های کشاورزی مرغوب مثل دشت های نزدیک به کوه باشد ریشه ها(کلاله های قرمز تری) دارند.
  2. تغذیه مناسب زمین: برای بدست آوردن زعفران نگین در کنار تغذیه زمین با کود حیوانی، محلول پاشی از برنامه های ضروری تغذیه گیاه زعفران است. زمان عمل محلول پاشی، اواخر بهمن ماه تا اوایل استفاده ماه می باشد. بلافاصله بعد از محصوص پاشی، باید آبیاری صورت گیرد تا آسیبی به پیاز و گل زعفران نرسد.
  3. شیوه خشک کردن: بهتر است از روش اسپانیایی استفاده شود، در این مورد مقاله ای کامل درباره روش های خشک کردن ریشه (کلاله) زعفران گذاشته ایم.
  4. دقت در جداسازی زعفران از گل (پاک کردن): باید دقت شود تا حداقل مقدار ممکن از ریشه زعفران (خامه سفید) همراه پوشال باشد.
  5. گل های زعفران در ابتدای فصل برداشت، کلاله (ریشه) قوی تری دارند، لذا برای تولید این نوع زعفران مناسب تر است.
  6. به طور میانگین از هر 95 کیلوگرم گل زعفران، یک کیلو پوشال معمولی و از هر 100 کیلو گل با کیفیت عالی یک کیلو زعفران نگین صادراتی بدست می آید.

قیمت زعفران نگین چه قدر است؟

زعفران نگین در مقایسه با سایر انواع زعفران از قیمت بالاتری برخوردار است. قیمت بالای این نوع زعفران از کیفیت و قدرت رنگ دهی بالای آن نشعت می گیرد. در صورتی که علاقه مند به اطلاع از قیمت روز زعفران هستید، می توانید از اینجا قیمت به روز انواع زعفران را در کافه زعفران را مشاهده نمایید.

 

تهیه گلبرگ خشک زعفران اصل و مرغوب

جهت تهیه زعفران قائنات متوانید از طریق فروشگاه زعفران اقدام به خرید انلاین کنید یا از طریق شماره های زیر جهت تهیه زعفران اقدام نمایید

تماس – پیامک – واتساپ

  • 09172245676
  • 09037889622
  • مجتبی دیانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم